TARGI BRANŻOWE – MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE

Targi branżowe SAVPOL 2017 – wydarzenie, którego nie mogliśmy przegapić

Targi firmy Savpol to zdecydowanie jedno z najsłodszych wydarzeń branżowych roku. Decydując się na przekształcenie zwykłych dni otwartych w autorskie targi, firma rodzinna Savpol uczyniła ogromny krok w branży lodziarskiej, cukierniczej, piekarniczej i HoReCa. Uczyniła z tego spotkania wielkie i długo wyczekiwane wydarzenie, w którym pragną wziąć udział wszyscy, powiązani w jakiś sposób z wymienionymi sektorami. Agencja eventowa starStone miała przyjemność uczestniczyć w tym jakże smacznym przedsięwzięciu „od kuchni”, organizując targi branżowe Savpol, które na dodatek po raz pierwszy trwały nie jeden, ale dwa dni.

O firmie Savpol

Nasz Klient z branży gastronomicznej działa na rynku od 1992 roku, dostarczając swoim Klientom surowców i produktów najwyższej jakości. Firma Savpol świadczy kompleksowe usługi dla branży piekarniczej, lodziarskiej, cukierniczej oraz obszaru hotelarsko-gastronomicznego. Przez lata ich przedsiębiorstwo rozrosło się do tego stopnia, że zdobyło wiele prestiżowych nagród, m.in. tytuł Diamentu FORBES’a, zyskując tym samym jeszcze większy prestiż w swojej branży. Współpraca z tak znamienitą firmą była dla nas nie lada wyzwaniem, ale przede wszystkim – fantastycznym doświadczeniem.

Savpol po raz pierwszy zdecydowało się wydłużyć imprezę, ponieważ frekwencja na targach w ubiegłych latach była więcej niż zadowalająca. W ten sposób firma postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich z branży gastronomicznej, którzy przyjeżdżali na to wydarzenie z różnych zakątków Polski i nie tylko. Tym razem udział w targach wzięło blisko 80 firm z całego świata! Zorganizowanie dwudniowej edycji było zatem kolejnym genialnym posunięciem przedsiębiorców, gdyż umożliwiło uczestnictwo w targach większej ilości chętnych. Ranga wydarzenia urosła, co dla naszej agencji starStone stanowiło dodatkową motywację. Do pracy nad projektem zaangażowaliśmy kilkadziesiąt osób i choć goście widzieli jedynie efekt końcowy, każdy włożył dużo pracy, wysiłku i czasu w to, by rezultaty były dla wszystkich zadowalające.

Targi branżowe z firmą starStone – impreza we właściwych rękach

Zaangażowanie naszej firmy do pracy nad tak wielkim przedsięwzięciem, jakim są targi branżowe Savpol, było dla nas wyróżnieniem i okazją do wykazania się. Najnowsza edycja odbywała się 29 i 30 września 2017 roku w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym w ścisłym centrum Katowic, tuż obok słynnego Spodka. Wielka przestrzeń oraz atrakcyjna lokalizacja dawały nam ogromne pole manewru, które oczywiście wykorzystaliśmy. Zajęliśmy łączną powierzchnię 2850 metrów kwadratowych z poczuciem, że każdy skrawek przestrzeni został przez nas dobrze zagospodarowany. Do naszych obowiązków należało m.in.:

  • Zorganizowanie 6 stref wystawienniczych
  • Zbudowanie stoisk dla 76 wystawców
  • Montaż instalacji dźwiękowej i przygotowanie nagłośnienia
  • Zainstalowanie oświetlenia
  • Zarządzanie całym terenem imprezy
  • Przygotowanie przestrzeni bankietowej i cateringowej
  • Nadzór nad płynnym przejściem targów w przyjęcie wieczorowe
  • Obsługa i dozór techniczny eventu

Nad przygotowaniami i przebiegiem targów czuwały dziesiątki ludzi. Zorganizowanie imprezy o takim formacie i prestiżu wymagało od nas pracy pod presją czasu i wielkiego zaangażowania, ale agencja eventowa starStone uwielbia takie wyzwania i zawsze podchodzi do nich w pełni profesjonalnie. Wierzymy, że ograniczeniem może być tylko wyobraźnia, a tej zdecydowanie nie brakuje naszym pracownikom!

Chcąc sprostać oczekiwaniom Klientów i wszystkich uczestników imprezy, pokonaliśmy setki kilometrów, aby rozciągnąć całe kilometry kabli; zagospodarowaliśmy przestrzeń wysokiej jakości sprzętem oraz czuwaliśmy nad sprawnym przebiegiem targów i bankietu. Nie bez powodu firma starStone została zaangażowana do organizacji tak wielkiej imprezy. Zaufanie naszych Klientów zawsze przekuwamy w projekty dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Co się działo?

Międzynarodowe Centrum Kongresowe odwiedziło w tych dniach blisko 1200 osób. Wśród nich byli mistrzowie cukiernictwa, wielu wspaniałych piekarzy i lodziarzy. Po raz pierwszy zorganizowano więc dla nich Ogólnopolskie Mistrzostwa Savpol, a najlepsi w swojej dziedzinie otrzymali atrakcyjne nagrody. Po targach odbyła się mniej oficjalna część imprezy, czyli wspomniany już bankiet. Okazał się on naprawdę wielkim sukcesem, ponieważ wzięło w nim udział aż 700 osób. Wydarzenie uświetniły też niezwykłe atrakcje, m.in. występ znanego aktora i komika – Cezarego Pazury. Publiczność była zachwycona.

Agencja starStone również otrzymała wiele ciepłych słów w związku z kompleksową organizacją targów branżowych Savpol. Spotkanie przedstawicieli różnych sektorów okazało się bowiem nie tylko ciekawym i inspirującym doświadczeniem, ale także świetną okazją do autopromocji i podkreślenia dbałości o dobry wizerunek marki Savpol. Zadowolenie naszego Klienta pokazuje, że pomogliśmy mu spełnić to zadanie i zorganizowane przez nas targi były kolejnym fantastycznym wydarzeniem w szeroko pojętej branży gastronomicznej.