IMPREZY FIRMOWE I INTEGRACYJNE

Imprezy firmowe i integracyjne: sposób na zacieśnienie relacji z pracownikami oraz kontrahentami

Podstawowym zadaniem przedsiębiorcy jest sukcesywne rozwijanie swojego biznesu. Można to robić na wiele sposobów, ale każdy z nich sprowadza się do dokładnie tego samego: bez zmotywowanych, oddanych pracowników nie da się osiągnąć spektakularnego sukcesu w żadnej branży. Jak zbudować taki zespół i nie musieć ciągle drżeć o to, że konkurencja podkupi jego najlepszych członków? Odpowiedzią jest sukcesywne wzmacnianie relacji z pracownikami. Idealnie nadają się do tego imprezy firmowe i integracyjne. Agencja eventowa starStone zorganizuje takie wydarzenie dla Twojej firmy. To jedna z najlepszych inwestycji, na jakie możesz sobie teraz pozwolić.

Impreza firmowa: element budowania wiarygodnego wizerunku biznesu

W Polsce mamy około 3 miliony przedsiębiorstw, z czego ponad 90% to jednoosobowe działalności gospodarcze zaliczane do sektora MŚP. W każdej branży jest już bardzo tłoczno, w efekcie czego firmom coraz trudniej jest wyróżnić się na tle konkurencji i zwrócić na siebie uwagę zarówno klientów, jak i potencjalnych pracowników.

Każdy rozsądny przedsiębiorca zdaje więc sobie sprawę z konieczności inwestowania w szeroko pojęte działania marketingowe. Sama reklama jednak nie wystarczy. Podstawa to zbudowanie rozpoznawalnej, atrakcyjnej i wiarygodnej marki, wokół której będą koncentrować się klienci. Nieodłącznym elementem tej strategii jest organizowanie imprez firmowych.

Imprezą firmową może być praktycznie dowolne wydarzenie, które w założeniu służy wzmacnianiu wizerunku przedsiębiorstwa. Do najpopularniejszych eventów tego typu należą:

  • Jubileusze
  • Gale
  • Bankiety
  • Podsumowania
  • Christmas party

Każda z tych imprez jest świetną okazją do tego, by z jednej strony zyskać przychylność potencjalnych klientów, a z drugiej zadbać o morale zespołu i pokazać pracownikom, że podjęli doskonałą decyzję wiążąc swoje życie zawodowe z tym przedsiębiorstwem.

Imprezę firmową zawsze organizuje się w konkretnym celu. Może nim być zwiększenie świadomości brandu czy produktu, ale także zacieśnienie relacji z członkami zespołu i zmotywowanie ich do jeszcze lepszej pracy. Tutaj idealnie sprawdzają się popularne imprezy integracyjne.

Impreza integracyjna: koniec ze stereotypami!

„Impreza integracyjna” – te dwa słowa budzą w nas jednoznaczne skojarzenia. Nie ma co ukrywać, że ten typ eventu firmowego jest owiany złą sławą. To efekt ciągłego popełniania tych samych błędów organizacyjnych. Przez wiele lat większość przedsiębiorców wychodziła z założenia, że do integracji zespołu potrzebny jest właściwie tylko alkohol, ewentualnie skoczna muzyka i wygodne pokoje hotelowe. W nowoczesnym zarządzaniu nie ma już miejsca na tak stereotypowe myślenie.

Imprezy integracyjne wcale nie muszą przebiegać zgodnie ze schematem „nocnych rozmów Polaków”. Coraz częściej wykorzystuje się zabawy, które zachęcają członków zespołu do współpracy. Dzięki temu wszyscy pracownicy mogą poznać swoje lepsze i gorsze strony, co z kolei daje managerowi wiedzę potrzebną do efektywniejszego wykorzystania potencjału kadry. Celem nowoczesnych imprez integracyjnych jest połączenie przyjemnego spędzania czasu w gronie współpracowników z edukacją oraz faktycznym zacieśnianiem relacji na gruncie zawodowym.

Dobrze zorganizowana impreza integracyjna wzmacnia więzi w zespole, podbudowuje morale pracowników, a przede wszystkim motywuje ich do bardziej wytężonej pracy. Celem takiego eventu powinno być zatem pokazanie pracownikom, że są kluczowymi elementami przedsiębiorstwa. Kadra, która czuje się doceniona, mocniej wiąże się z firmą i rzadziej rozważa zmianę miejsca zatrudnienia. W starStone dokładnie wiemy, jak zorganizować taką imprezę firmową, dopasowując jej scenariusz do specyfiki zespołu oraz celu nakreślonego przez Klienta.

Agencja eventowa starStone organizuje imprezy firmowe i integracyjne w sposób kompleksowy: doradzamy w wyborze najlepszego miejsca, zapewniamy atrakcje, elementy szkoleniowe, scenografię, nagłośnienie, a także całe szeroko pojęte zaplecze eventu (włącznie z cateringiem). Opieramy się na szczegółowo opracowanym scenariuszu imprezy, który powstanie po dokładnym poznaniu Twoich oczekiwań.

Skontaktuj się z nami i opowiedz nam o celu, jaki chcesz osiągnąć przy pomocy Twojej imprezy firmowej lub integracyjnej. Przedstawimy Ci wstępną koncepcję oraz korzystną ofertę cenową.

Zobacz realizacje

BUDIMEX

BUDIMEX

BANKIETY I JUBILEUSZE, IMPREZY FIRMOWE I INTEGRACYJNE