BANKIETY I JUBILEUSZE

Formularz kontaktowy

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Bankiety i jubileusze: imprezy, które służą nie tylko zabawie

Ważne wydarzenie wymaga odpowiedniej oprawy. Nie ma tutaj znaczenia, czy mówimy o sferze biznesowej czy prywatnej – są takie okazje, które po prostu wypada uczcić z rozmachem i klasą. Agencja eventowa starStone specjalizuje się w planowaniu oraz organizacji bankietów i jubileuszów na potrzeby biznesu, samorządów, związków wyznaniowych, organizacji pozarządowych czy osób prywatnych. Wykorzystujemy naszą kreatywność i doświadczenie, by z jednej strony zagwarantować gościom świetną zabawę, a z drugiej pomóc Klientowi w realizacji celu imprezy.

Bankiet, czyli event wizerunkowo-integracyjny

Tradycja organizacji bankietów nie jest jeszcze w naszym kraju mocno zakorzeniona. Stąd nie wszyscy wiedzą, czym właściwie jest ten rodzaj imprezy. W założeniu bankiet to bardziej wystawna forma rodzimej biesiady. Nie jest aż tak oficjalny jak chociażby gala, ale wymaga zachowania pewnych konwenansów w zakresie ubioru gości oraz wystroju sali bankietowej. Z reguły ma elegancki charakter, choć umożliwia uczestnikom swobodne prowadzenie rozmów w mniejszych grupach.

„Podręcznikowo” wyróżniamy trzy rodzaje bankietów: zasiadane, angielskie oraz amerykańskie (inaczej mieszane). Najbardziej formalne są te pierwsze, które organizujemy z myślą o gościach zajmujących wysokie pozycje społeczne (politycy, arystokracja, inteligencja, prezesi czołowych spółek). Jednak z uwagi na ich uniwersalność, największą popularnością cieszą się dziś bankiety angielskie lub mieszane (zwykle prowadzone na stojąco – ich odmianą są chociażby cocktail party), gdzie goście mają więcej swobody. To z kolei sprzyja integracji, ale przy jednoczesnym zachowaniu wytwornego charakteru spotkania.

Bankiet to bardzo ciekawy pomysł na event zapoznawczy. Warto go zorganizować w sytuacji, gdy:

  • Firma wprowadza na rynek nową markę;
  • Dochodzi do zmiany władzy na szczeblu samorządowym lub rządowym;
  • Chcemy przedstawić sobie uczestników ważnego projektu biznesowego;
  • Zamierzamy ogłosić ważną informację (np. zaręczyny, przeprowadzkę, założenie własnej firmy etc.);

Z uwagi na elegancką formułę bankiet jest doskonałą okazją do tego, by wzmocnić wizerunek gospodarza, co z pewnością będzie miało przełożenie na jego relacje z gośćmi, zwłaszcza na gruncie zawodowym.

Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że organizacja bankietu nie jest szczególnie skomplikowana, to z doświadczenia wiemy, że jest to impreza z kategorii tych dość kłopotliwych. Przede wszystkim dlatego, że wymaga perfekcyjnego zaplanowania. Bankiety z założenia nie trwają długo (kilka godzin), stąd należy zadbać o najdrobniejsze szczegóły, które wpłyną na pozytywne odczucia gości i utwierdzą ich w przekonaniu, że wzięli udział w czymś naprawdę ważnym.

Jubileusz: są okazje, które warto świętować w większym gronie

Okrągłe urodziny, rocznica ślubu lub założenia firmy – to tylko przykładowe okazje, które idealnie nadają się do zorganizowania jubileuszu. Jest to impreza podsumowująca i uświetniająca najważniejsze wydarzenia w życiu prywatnym oraz zawodowym.

Jubileusz może przybrać najróżniejsze formy: od imprezy „pod krawatem”, bardzo oficjalnej, połączonej z galą czy elementami bankietu, aż po typową, dość swobodną zabawę do białego rana. Wybór zależy oczywiście od tego, kto zostanie zaproszony na to wydarzenie.

W przypadku jubileuszów rodzinnych z reguły stawiamy na imprezę o luźniejszym charakterze. Podobnie będzie w sytuacji, gdy przedsiębiorca organizuje jubileusz działalności z myślą o dostarczeniu rozrywki pracownikom i najbliższym partnerom biznesowym. Jeśli jednak celem jubileuszu jest także wzmocnienie wizerunku marki, a w imprezie wezmą udział przedstawiciele tzw. top biznesu, wówczas musimy zadbać o bardziej dystyngowaną oprawę (co nie znaczy, że trzeba zrezygnować z części typowo rozrywkowej).

W agencji starStone znamy i rozumiemy różnice pomiędzy bankietami, jubileuszami oraz innymi eventami. Dzięki temu jesteśmy w stanie bezbłędnie dobrać rodzaj imprezy do celu, jaki przy jej pomocy zamierza osiągnąć nasz Klient. Jesteśmy agencją full service, a więc przejmujemy obowiązki organizatora na każdym szczeblu: od stworzenia szczegółowego scenariusza imprezy, aż do jej podsumowania. Tobie pozostanie tylko dobra zabawa w gronie zadowolonych gości.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – przedstaw nam swoje oczekiwania, a my przygotujemy wstępną koncepcję imprezy wraz z przykładową wyceną.

Zobacz realizacje

BUDIMEX

BUDIMEX

BANKIETY I JUBILEUSZE, IMPREZY FIRMOWE I INTEGRACYJNE